Суспільство Can Be Fun For Anyone
Суспільство Can Be Fun For Anyone
Blog Article
Явні та латентні функції соціальних інститутів. До функцій соціальних інститутів відносяться:
Отримуючи при опитуванні соціологічну статистичну інформацію як анонімну, соціолог виявляє соціальні типи особистості. Усереднюючі дані, соціолог отримує достовірну і, якщо всі вимоги дотримані, об’єктивну інформацію.
Інституціоналізація – це процес, коли суспільна потреба починає усвідомлюватися як загальносоціальне, а не як приватне, і для її реалізації в суспільстві встановлюються особливі норми поведінки, готуються кадри, виділяються ресурси.
Керувальний вплив на керований апарат: включає цілі покладення та цілі досягнення. Соціальні цілі покладення – соціальне проектування, планування, регуляція.
В широкому розумінні соціум є суспільство “тут і тепер”, і чим більше соціумів, тим складніше між ними відносини. Будь-яка група, хоч як вона організована, виконує свої функції та переслідує якісь конкретні цілі. До суспільних наук відносяться історія, психологія тощо.
людей — соціальні спільноти. Соціальна спільнота — відносно цілісна сукупність
Аналіз документів: якісний та кількісний (контент-аналіз);
Результатом їх спільного життєвого досвіду є їх однакова соціальна цінність. Їхня релігія майже ніколи не включає віру в могутнього бога чи богів, які брали б участь в справах людей, натомість, вони вважають, що світ населений невидимими духами, яких треба приймати до уваги, але поклонятись їм не обов’язково.
Розмежовуючи категорії «суспільство», «держава», «країна», слід виходити з того, що «країна» — поняття, яке є переважно географічною характеристикою частини нашої планети, а «держава» — категорія, що відображає політичний стан цієї частини.
Найважливіші спільноти — сім’я, громада, стан, клас, народ, нація.
Ніхто з них не може накопичувати, бо просто нема чого. Особи, які знаходять їжу - єдине, що цінять в цих суспільствах - повинні розділити її з усією групою.
Висновок:існують як основні, так і другорядні інститути (принцип матриць).
Американські соціологи Г. Ленскі та Дж. Ленскі, розрізняючи суспільства за головним способом здобуття засобів до існування, виокремлюють:
Два основних види: міжпоколінна та внутріпоколінна (соціальна кар’єра). Міжпоколінна – Суспільство довготерміновий, внутріпоколінна – короткотерміновий процес. Два типи: